- Loyal
- 6904DW
6904DW Bearing | Loyal
| 6904DW interchange PFI 6904DW | |
| 6904DW cross reference PFI 6904DW | |
| 6904DW Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6904DW |
| D | 37 mm |
| d | 18,75 mm |
| B | 9 mm |
| Size (mm) | 18.75x37x9 |
| Width (mm) | 9 |
| Bearing number | 6904DW |
| Bore Diameter (mm) | 18,75 |
| Outer Diameter (mm) | 37 |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



6904DW PDF download