- Loyal
- 6315ZZ
6315ZZ Bearing | Loyal
| 6315ZZ interchange Loyal 6315ZZ | |
| 6315ZZ cross reference Loyal 6315ZZ | |
| 6315ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6315ZZ |
| D | 160 mm |
| d | 75 mm |
| B | 37 mm |
| C | 37 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | 6315ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



6315ZZ PDF download