- Loyal
- 6907C3/3YD
6907C3/3YD Bearing | Loyal
| 6907C3/3YD interchange KOYO 6907C3/3YD | |
| 6907C3/3YD cross reference KOYO 6907C3/3YD | |
| 6907C3/3YD Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6907C3/3YD |
| D | 55 mm |
| d | 25 mm |
| B | 10 mm |
| Size (mm) | 25x55x10 |
| Width (mm) | 10 |
| Bearing number | 6907C3/3YD |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



6907C3/3YD PDF download