- Loyal
- 6315
6315 Bearing | Loyal
| 6315 interchange NTN-SNR 6315 | |
| 6315 cross reference NTN-SNR 6315 | |
| 6315 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6315 |
| D | 160,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| B | 37,000 mm |
| C | 37,000 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37,000 |
| Bearing number | 6315 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 160,000 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



6315 PDF download