- Loyal
- 6315
6315 Bearing | Loyal
| 6315 interchange Fersa 6315 | |
| 6315 cross reference Fersa 6315 | |
| 6315 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6315 |
| D | 160 mm |
| d | 75 mm |
| B | 37 mm |
| Size (mm) | 75x160x37 |
| Width (mm) | 37 |
| Bearing number | 6315 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6315 PDF download