- Loyal
- 6314LBLU
6314LBLU Bearing | Loyal
| 6314LBLU interchange NTN 6314LBLU | |
| 6314LBLU cross reference NTN 6314LBLU | |
| 6314LBLU Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6314LBLU |
| D | 150,000 mm |
| d | 70,000 mm |
| B | 35,000 mm |
| C | 35,000 mm |
| Size (mm) | 70x150x35 |
| Width (mm) | 35,000 |
| Bearing number | 6314LBLU |
| Bore Diameter (mm) | 70,000 |
| Outer Diameter (mm) | 150,000 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



6314LBLU PDF download