- Loyal
- 6314D2
6314D2 Bearing | Loyal
| 6314D2 interchange NTN 6314D2 | |
| 6314D2 cross reference NTN 6314D2 | |
| 6314D2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6314D2 |
| D | 150,000 mm |
| d | 70,000 mm |
| B | 70,000 mm |
| C | 70,000 mm |
| Size (mm) | 70x150x70 |
| Width (mm) | 70,000 |
| Bearing number | 6314D2 |
| Bore Diameter (mm) | 70,000 |
| Outer Diameter (mm) | 150,000 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



6314D2 PDF download