- Loyal
- 6314-2RS
6314-2RS Bearing | Loyal
| 6314-2RS interchange Loyal 6314-2RS | |
| 6314-2RS cross reference Loyal 6314-2RS | |
| 6314-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6314-2RS |
| D | 150 mm |
| d | 70 mm |
| B | 35 mm |
| C | 35 mm |
| Size (mm) | 70x150x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | 6314-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



6314-2RS PDF download