- Loyal
- 6313
6313 Bearing | Loyal
| 6313 interchange NTN-SNR 6313 | |
| 6313 cross reference NTN-SNR 6313 | |
| 6313 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6313 |
| D | 140,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| B | 33,000 mm |
| C | 33,000 mm |
| Size (mm) | 65x140x33 |
| Width (mm) | 33,000 |
| Bearing number | 6313 |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 140,000 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6313 PDF download