- Loyal
- 6915-Z
6915-Z Bearing | Loyal
| 6915-Z interchange CYSD 6915-Z | |
| 6915-Z cross reference CYSD 6915-Z | |
| 6915-Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6915-Z |
| D | 105 mm |
| d | 75 mm |
| B | 16 mm |
| C | 16 mm |
| r min. | 1 mm |
| Weight | 0,35 Kg |
| Size (mm) | 75x105x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | 6915-Z |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 105 |
| Basic dynamic load rating (C) | 23,7 kN |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



6915-Z PDF download