- Loyal
- WB1226095
WB1226095 Bearing | Loyal
| WB1226095 interchange ISB WB1226095 | |
| WB1226095 cross reference ISB WB1226095 | |
| WB1226095 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | WB1226095 |
| D | 26 mm |
| d | 12 mm |
| B | 94,5 mm |
| C | 39 mm |
| F | 21,5 mm |
| Size (mm) | 12x26x94.5 |
| Width (mm) | 94,5 |
| Bearing number | WB1226095 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 26 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



WB1226095 PDF download