- Loyal
- 6312
6312 Bearing | Loyal
| 6312 interchange NTN-SNR 6312 | |
| 6312 cross reference NTN-SNR 6312 | |
| 6312 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6312 |
| D | 130,000 mm |
| d | 60,000 mm |
| B | 31,000 mm |
| C | 31,000 mm |
| Size (mm) | 60x130x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 6312 |
| Bore Diameter (mm) | 60,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



6312 PDF download