- Loyal
- 691XZZ
691XZZ Bearing | Loyal
| 691XZZ interchange ISO 691XZZ | |
| 691XZZ cross reference ISO 691XZZ | |
| 691XZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 691XZZ |
| D | 5 mm |
| d | 1,5 mm |
| B | 2,6 mm |
| C | 2,6 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 1.5x5x2.6 |
| Width (mm) | 2,6 |
| Bearing number | 691XZZ |
| Bore Diameter (mm) | 1,5 |
| Outer Diameter (mm) | 5 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



691XZZ PDF download