- Loyal
- 691XZZ
691XZZ Bearing | Loyal
| 691XZZ interchange FBJ 691XZZ | |
| 691XZZ cross reference FBJ 691XZZ | |
| 691XZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 691XZZ |
| D | 5 mm |
| d | 1,5 mm |
| B | 2,6 mm |
| C | 2,6 mm |
| Weight | 0,00025 Kg |
| Size (mm) | 1.5x5x2.6 |
| Width (mm) | 2,6 |
| Bearing number | 691XZZ |
| Bore Diameter (mm) | 1,5 |
| Outer Diameter (mm) | 5 |
| (Grease) Lubrication Speed | 85000 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,167 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,049 kN |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



691XZZ PDF download