- Loyal
- 6310NEE
6310NEE Bearing | Loyal
| 6310NEE interchange SNR 6310NEE | |
| 6310NEE cross reference SNR 6310NEE | |
| 6310NEE Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6310NEE |
| D | 110,000 mm |
| d | 50,000 mm |
| B | 27,000 mm |
| C | 27,000 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27,000 |
| Bearing number | 6310NEE |
| Bore Diameter (mm) | 50,000 |
| Outer Diameter (mm) | 110,000 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



6310NEE PDF download