- Loyal
- 6310EE
6310EE Bearing | Loyal
| 6310EE interchange SNR 6310EE | |
| 6310EE cross reference SNR 6310EE | |
| 6310EE Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6310EE |
| D | 110,000 mm |
| d | 50,000 mm |
| B | 27,000 mm |
| C | 27,000 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27,000 |
| Bearing number | 6310EE |
| Bore Diameter (mm) | 50,000 |
| Outer Diameter (mm) | 110,000 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



6310EE PDF download