- Loyal
- 6310E
6310E Bearing | Loyal
| 6310E interchange SNR 6310E | |
| 6310E cross reference SNR 6310E | |
| 6310E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6310E |
| D | 110,000 mm |
| d | 50,000 mm |
| B | 27,000 mm |
| C | 27,000 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27,000 |
| Bearing number | 6310E |
| Bore Diameter (mm) | 50,000 |
| Outer Diameter (mm) | 110,000 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



6310E PDF download