- Loyal
- 6310 ZZ
6310 ZZ Bearing | Loyal
| 6310 ZZ interchange ISO 6310 ZZ | |
| 6310 ZZ cross reference ISO 6310 ZZ | |
| 6310 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6310 ZZ |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 27 mm |
| C | 27 mm |
| Size (mm) | 50x110x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | 6310 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



6310 ZZ PDF download