- Loyal
- 6309F603
6309F603 Bearing | Loyal
| 6309F603 interchange SNR 6309F603 | |
| 6309F603 cross reference SNR 6309F603 | |
| 6309F603 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6309F603 |
| D | 100,000 mm |
| d | 45,000 mm |
| B | 25,000 mm |
| C | 25,000 mm |
| Size (mm) | 45x100x25 |
| Width (mm) | 25,000 |
| Bearing number | 6309F603 |
| Bore Diameter (mm) | 45,000 |
| Outer Diameter (mm) | 100,000 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



6309F603 PDF download