- Loyal
- 6309/HR22Q2
6309/HR22Q2 Bearing | Loyal
| 6309/HR22Q2 interchange SKF 6309/HR22Q2 | |
| 6309/HR22Q2 cross reference SKF 6309/HR22Q2 | |
| 6309/HR22Q2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6309/HR22Q2 |
| D | 100 mm |
| d | 45 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| d1 | 62,18 mm |
| D1 | 82,65 mm |
| Weight | 0,255 Kg |
| r1 min. | 1,9 mm |
| Size (mm) | 45x100x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 6309/HR22Q2 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,63 kN |
| Basic static load rating (C0) | 0,43 kN |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



6309/HR22Q2 PDF download