- Loyal
- 6309
6309 Bearing | Loyal
| 6309 interchange ISO 6309 | |
| 6309 cross reference ISO 6309 | |
| 6309 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6309 |
| D | 100 mm |
| d | 45 mm |
| B | 25 mm |
| C | 25 mm |
| Size (mm) | 45x100x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 6309 |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



6309 PDF download