- Loyal
- 693
693 Bearing | Loyal
| 693 interchange ISO 693 | |
| 693 cross reference ISO 693 | |
| 693 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 693 |
| D | 8 mm |
| d | 3 mm |
| B | 3 mm |
| C | 3 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 3x8x3 |
| Width (mm) | 3 |
| Bearing number | 693 |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 8 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



693 PDF download