- Loyal
- 693ZZ
693ZZ Bearing | Loyal
| 693ZZ interchange ISB 693ZZ | |
| 693ZZ cross reference ISB 693ZZ | |
| 693ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 693ZZ |
| D | 8 mm |
| d | 3 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 3x8x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | 693ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 3 |
| Outer Diameter (mm) | 8 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,43 kN |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



693ZZ PDF download