- Loyal
- 694
694 Bearing | Loyal
| 694 interchange ISO 694 | |
| 694 cross reference ISO 694 | |
| 694 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 694 |
| D | 11 mm |
| d | 4 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 4x11x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | 694 |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 11 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



694 PDF download