- Loyal
- 694ZZ
694ZZ Bearing | Loyal
| 694ZZ interchange ISO 694ZZ | |
| 694ZZ cross reference ISO 694ZZ | |
| 694ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 694ZZ |
| D | 11 mm |
| d | 4 mm |
| B | 4 mm |
| C | 4 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 4x11x4 |
| Width (mm) | 4 |
| Bearing number | 694ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 4 |
| Outer Diameter (mm) | 11 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



694ZZ PDF download