- Loyal
- 696-2RS C3
696-2RS C3 Bearing | Loyal
| 696-2RS C3 interchange PFI 696-2RS C3 | |
| 696-2RS C3 cross reference PFI 696-2RS C3 | |
| 696-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 696-2RS C3 |
| D | 15 mm |
| d | 6 mm |
| B | 5 mm |
| Size (mm) | 6x15x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 696-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 15 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



696-2RS C3 PDF download