- Loyal
- 696-2RS
696-2RS Bearing | Loyal
| 696-2RS interchange ISO 696-2RS | |
| 696-2RS cross reference ISO 696-2RS | |
| 696-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 696-2RS |
| D | 15 mm |
| d | 6 mm |
| B | 5 mm |
| C | 5 mm |
| r min. | 0,2 mm |
| Size (mm) | 6x15x5 |
| Width (mm) | 5 |
| Bearing number | 696-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 6 |
| Outer Diameter (mm) | 15 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



696-2RS PDF download