- Loyal
- 6307LLUN
6307LLUN Bearing | Loyal
| 6307LLUN interchange NTN 6307LLUN | |
| 6307LLUN cross reference NTN 6307LLUN | |
| 6307LLUN Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307LLUN |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 21,000 mm |
| C | 21,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21,000 |
| Bearing number | 6307LLUN |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16



6307LLUN PDF download