- Loyal
- 6307HT200ZZ
6307HT200ZZ Bearing | Loyal
| 6307HT200ZZ interchange SNR 6307HT200ZZ | |
| 6307HT200ZZ cross reference SNR 6307HT200ZZ | |
| 6307HT200ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307HT200ZZ |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 21,000 mm |
| C | 21,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21,000 |
| Bearing number | 6307HT200ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



6307HT200ZZ PDF download