- Loyal
- 6307FT150
6307FT150 Bearing | Loyal
| 6307FT150 interchange SNR 6307FT150 | |
| 6307FT150 cross reference SNR 6307FT150 | |
| 6307FT150 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307FT150 |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 21,000 mm |
| C | 21,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21,000 |
| Bearing number | 6307FT150 |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



6307FT150 PDF download