- Loyal
- 6307E
6307E Bearing | Loyal
| 6307E interchange SNR 6307E | |
| 6307E cross reference SNR 6307E | |
| 6307E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307E |
| D | 80,000 mm |
| d | 35,000 mm |
| B | 21,000 mm |
| C | 21,000 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21,000 |
| Bearing number | 6307E |
| Bore Diameter (mm) | 35,000 |
| Outer Diameter (mm) | 80,000 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6307E PDF download