- Loyal
- NJG 2310 VH
NJG 2310 VH Bearing | Loyal
| NJG 2310 VH interchange SIGMA NJG 2310 VH | |
| NJG 2310 VH cross reference SIGMA NJG 2310 VH | |
| NJG 2310 VH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJG 2310 VH |
| D | 110 mm |
| d | 50 mm |
| B | 40 mm |
| C | 40 mm |
| Size (mm) | 50x110x40 |
| Width (mm) | 40 |
| Bearing number | NJG 2310 VH |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NJG 2310 VH PDF download