- Loyal
- NJG 2305 VH
NJG 2305 VH Bearing | Loyal
| NJG 2305 VH interchange SIGMA NJG 2305 VH | |
| NJG 2305 VH cross reference SIGMA NJG 2305 VH | |
| NJG 2305 VH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJG 2305 VH |
| D | 62 mm |
| d | 25 mm |
| B | 24 mm |
| C | 24 mm |
| Size (mm) | 25x62x24 |
| Width (mm) | 24 |
| Bearing number | NJG 2305 VH |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



NJG 2305 VH PDF download