- Loyal
- NJF2317 V
NJF2317 V Bearing | Loyal
| NJF2317 V interchange ISO NJF2317 V | |
| NJF2317 V cross reference ISO NJF2317 V | |
| NJF2317 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2317 V |
| D | 180 mm |
| d | 85 mm |
| B | 60 mm |
| C | 60 mm |
| Size (mm) | 85x180x60 |
| Width (mm) | 60 |
| Bearing number | NJF2317 V |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



NJF2317 V PDF download