- Loyal
- NJF2316 V
NJF2316 V Bearing | Loyal
| NJF2316 V interchange ISO NJF2316 V | |
| NJF2316 V cross reference ISO NJF2316 V | |
| NJF2316 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2316 V |
| D | 170 mm |
| d | 80 mm |
| B | 58 mm |
| C | 58 mm |
| Size (mm) | 80x170x58 |
| Width (mm) | 58 |
| Bearing number | NJF2316 V |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



NJF2316 V PDF download