- Loyal
- NJF2314 V
NJF2314 V Bearing | Loyal
| NJF2314 V interchange ISO NJF2314 V | |
| NJF2314 V cross reference ISO NJF2314 V | |
| NJF2314 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2314 V |
| D | 150 mm |
| d | 70 mm |
| B | 51 mm |
| C | 51 mm |
| Size (mm) | 70x150x51 |
| Width (mm) | 51 |
| Bearing number | NJF2314 V |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



NJF2314 V PDF download