- Loyal
- NJF2312 V
NJF2312 V Bearing | Loyal
| NJF2312 V interchange ISO NJF2312 V | |
| NJF2312 V cross reference ISO NJF2312 V | |
| NJF2312 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2312 V |
| D | 130 mm |
| d | 60 mm |
| B | 46 mm |
| C | 46 mm |
| Size (mm) | 60x130x46 |
| Width (mm) | 46 |
| Bearing number | NJF2312 V |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NJF2312 V PDF download