- Loyal
- NJF2311 V
NJF2311 V Bearing | Loyal
| NJF2311 V interchange ISO NJF2311 V | |
| NJF2311 V cross reference ISO NJF2311 V | |
| NJF2311 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2311 V |
| D | 120 mm |
| d | 55 mm |
| B | 43 mm |
| C | 43 mm |
| Size (mm) | 55x120x43 |
| Width (mm) | 43 |
| Bearing number | NJF2311 V |
| Bore Diameter (mm) | 55 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



NJF2311 V PDF download