- Loyal
- NJF2309 V
NJF2309 V Bearing | Loyal
| NJF2309 V interchange ISO NJF2309 V | |
| NJF2309 V cross reference ISO NJF2309 V | |
| NJF2309 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2309 V |
| D | 100 mm |
| d | 45 mm |
| B | 36 mm |
| C | 36 mm |
| Size (mm) | 45x100x36 |
| Width (mm) | 36 |
| Bearing number | NJF2309 V |
| Bore Diameter (mm) | 45 |
| Outer Diameter (mm) | 100 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8



NJF2309 V PDF download