- Loyal
- NJF2308 V
NJF2308 V Bearing | Loyal
| NJF2308 V interchange ISO NJF2308 V | |
| NJF2308 V cross reference ISO NJF2308 V | |
| NJF2308 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJF2308 V |
| D | 90 mm |
| d | 40 mm |
| B | 33 mm |
| C | 33 mm |
| Size (mm) | 40x90x33 |
| Width (mm) | 33 |
| Bearing number | NJF2308 V |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



NJF2308 V PDF download