- Loyal
- NJ5221
NJ5221 Bearing | Loyal
| NJ5221 interchange ISO NJ5221 | |
| NJ5221 cross reference ISO NJ5221 | |
| NJ5221 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ5221 |
| D | 190 mm |
| d | 105 mm |
| B | 65,1 mm |
| C | 65,1 mm |
| Size (mm) | 105x190x65.1 |
| Width (mm) | 65,1 |
| Bearing number | NJ5221 |
| Bore Diameter (mm) | 105 |
| Outer Diameter (mm) | 190 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



NJ5221 PDF download