- Loyal
- 6307-2RS
6307-2RS Bearing | Loyal
| 6307-2RS interchange Fersa 6307-2RS | |
| 6307-2RS cross reference Fersa 6307-2RS | |
| 6307-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307-2RS |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | 6307-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



6307-2RS PDF download