- Loyal
- 6307 ZZ
6307 ZZ Bearing | Loyal
| 6307 ZZ interchange ISO 6307 ZZ | |
| 6307 ZZ cross reference ISO 6307 ZZ | |
| 6307 ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6307 ZZ |
| D | 80 mm |
| d | 35 mm |
| B | 21 mm |
| C | 21 mm |
| Size (mm) | 35x80x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | 6307 ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



6307 ZZ PDF download