- Loyal
- NJG 2332 VH
NJG 2332 VH Bearing | Loyal
| NJG 2332 VH interchange SIGMA NJG 2332 VH | |
| NJG 2332 VH cross reference SIGMA NJG 2332 VH | |
| NJG 2332 VH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJG 2332 VH |
| D | 340 mm |
| d | 160 mm |
| B | 114 mm |
| C | 114 mm |
| Size (mm) | 160x340x114 |
| Width (mm) | 114 |
| Bearing number | NJG 2332 VH |
| Bore Diameter (mm) | 160 |
| Outer Diameter (mm) | 340 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



NJG 2332 VH PDF download