- Loyal
- NJG 2330 VH
NJG 2330 VH Bearing | Loyal
| NJG 2330 VH interchange SIGMA NJG 2330 VH | |
| NJG 2330 VH cross reference SIGMA NJG 2330 VH | |
| NJG 2330 VH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJG 2330 VH |
| D | 320 mm |
| d | 150 mm |
| B | 108 mm |
| C | 108 mm |
| Size (mm) | 150x320x108 |
| Width (mm) | 108 |
| Bearing number | NJG 2330 VH |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 320 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



NJG 2330 VH PDF download