- Loyal
- 6300-2RS C3
6300-2RS C3 Bearing | Loyal
| 6300-2RS C3 interchange PFI 6300-2RS C3 | |
| 6300-2RS C3 cross reference PFI 6300-2RS C3 | |
| 6300-2RS C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6300-2RS C3 |
| D | 35 mm |
| d | 10 mm |
| B | 11 mm |
| Size (mm) | 10x35x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | 6300-2RS C3 |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6300-2RS C3 PDF download