- Loyal
- NJ309EG15
NJ309EG15 Bearing | Loyal
| NJ309EG15 interchange SNR NJ309EG15 | |
| NJ309EG15 cross reference SNR NJ309EG15 | |
| NJ309EG15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ309EG15 |
| D | 100,000 mm |
| d | 45,000 mm |
| B | 25,000 mm |
| C | 25,000 mm |
| Size (mm) | 45x100x25 |
| Width (mm) | 25,000 |
| Bearing number | NJ309EG15 |
| Bore Diameter (mm) | 45,000 |
| Outer Diameter (mm) | 100,000 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



NJ309EG15 PDF download