- Loyal
- B10-46D
B10-46D Bearing | Loyal
| B10-46D interchange PFI B10-46D | |
| B10-46D cross reference PFI B10-46D | |
| B10-46D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B10-46D |
| D | 23 mm |
| d | 10 mm |
| B | 11 mm |
| C | 11 mm |
| Size (mm) | 10x23x11 |
| Width (mm) | 11 |
| Bearing number | B10-46D |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 23 |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



B10-46D PDF download