- Loyal
- B10-27D
B10-27D Bearing | Loyal
| B10-27D interchange PFI B10-27D | |
| B10-27D cross reference PFI B10-27D | |
| B10-27D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | B10-27D |
| D | 27 mm |
| d | 10 mm |
| B | 14 mm |
| C | 14 mm |
| Size (mm) | 10x27x14 |
| Width (mm) | 14 |
| Bearing number | B10-27D |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 27 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16



B10-27D PDF download