- Loyal
- AY30-NPP-B
AY30-NPP-B Bearing | Loyal
| AY30-NPP-B interchange INA AY30-NPP-B | |
| AY30-NPP-B cross reference INA AY30-NPP-B | |
| AY30-NPP-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | AY30-NPP-B |
| W | 3 mm |
| d | 30 mm |
| B | 30 mm |
| A | 5,8 mm |
| C | 18 mm |
| m | 0,25 kg / Weight |
| S | 9 mm |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Size (mm) | 30x62x30 |
| Width (mm) | 30 |
| Product Group | M06110 |
| Cr | 20700 N / Dynamic load rating (radial) |
| d2 | 37,3 mm |
| d1 | 39,4 mm |
| DSP | 62 mm |
| C0r | 11300 N / Static load rating (radial) |
| Bearing number | AY30-NPP-B |
| Manufacturer Name | SCHAEFFLER GROUP |
| Weight / Kilogram | 0.25 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



AY30-NPP-B PDF download